Blood Flow Restriction Training: conservatieve en postoperatieve revalidatie van musculoskeletale aandoeningen
Kinesitherapie
Kinesitherapie
Blood Flow Restriction Training (BFRT) is momenteel een hot topic over de hele wereld. Deze cursus is voor revalidatieprofessionals die de power en wetenschap achter BFR willen begrijpen en willen weten hoe het toegepast kan worden binnen de musculokeletale revalidatie. Je zal leren een indicatie te herkennen, maar ook hoe je BFR evidence-based, veilig en objectief kan gaan toepassen in de revalidatie van jouw patiënten met musculoskeletale aandoeningen. De toepassing van BFRT in zowel de conservatieve als postoperatieve revalidatie van onderste en bovenste extremiteiten wordt toegelicht en kritisch besproken. Je leert hoe je een medische screening moet afnemen en je krijgt een objectief en onafhankelijk overzicht van alle BFR materialen. Daarnaast ga je tijdens de praktische sessies zelf aan de slag met de verschillende materialen.
Blood Flow Restriction Training is een vorm van kracht- en uithoudingstraining waarbij aan lage intensiteit en lage externe mechanische belasting toch significante winsten kunnen worden behaald. De algemene indicatie van BFR training is dus wanneer de belastbaarheid gereduceerd is omwille van een blessure, operatie (waarbij weefselherstel gerespecteerd moet worden) of pijn, en de hoog intensieve training die aangewezen is voor behoud en/of opbouw van spierkracht en massa niet mogelijk is. Er wordt een drukmanchet zo dicht mogelijk bij het heup- of schoudergewricht aangebracht. Nadien wordt de “Limb Occlusion Pressure” gemeten met een doppler of automatisch toestel, en zal er vervolgens bepaalde concepten een weloverwogen percentage van deze druk gehanteerd worden om een optimaal trainingsprogramma op te stellen. Hierbij worden venen volledig geoccludeerd en ondergaan arteriën slechts een gedeeltelijke restrictie.
Blood Flow Restricition Training is ontstaan in Japan en in 2018 erkend als specialisatie van de Amerikaanse kinesitherapeut. Meer en meer sportartsen en orthopedisch chirurgen verwijzen door naar de kinesitherapeut voor de toepassing van BFRT. De komende jaren zal BFRT een belangrijke rol gaan spelen in de revalidatie van sporters, maar ook in de dagelijkse revalidatie.
Het gebrek aan kennis en ervaring is een groot probleem, aangezien de vraag naar BFRT wereldwijd alsmaar groter wordt. De combinatie van theoretische en praktische aspecten zorgt ervoor dat je na het volgen van deze cursus op een veilige en objectieve manier aan de slag kan met jouw patiënten om hen zo snel en optimaal mogelijk terug naar het gewenste niveau in hun sport of dagelijkse activiteiten te brengen.
Kinesitherapeuten, bewegingswetenschappers, studenten, onderzoekers
Onze cursussen gaan standaard door van 09.00 tot 17.00 uur, tenzij anders vermeld.
Koffiepauzes, broodjesmaaltijd en cursusmateriaal zijn inbegrepen.
Betalen via kmo-portefeuille: 30% korting. Acrehab - DV.O103194 (onder voorbehoud)
Accreditatie bij Pro-Q-Kine