Het gebruik van steekproeven in controlewerkzaamheden

Starts on 05.10.2026
Leer gebruik maken van steekproeven in controlewerkzaamheden om efficiënt en effectief betrouwbare oordelen te vormen over grote data.
Ghent
On campus
Dutch
Tags: Volledig aanbod, Korte opleidingen, Meerdaagse opleidingen, Organisatie en strategie

Description

2 daagse opleiding: Het gebruik van steekproeven in controlewerkzaamheden
(audit sampling)

Van diverse controle-actoren, zowel interne als externe (auditoren, inspecteurs, verificateurs, controllers, …), wordt vaak verwacht dat zij een deskundig oordeel uitspreken over bepaalde staten, verrichtingen, transacties, fenomenen, databestanden, … Vaak is de te onderzoeken populatie (bestanden zoals bv. afrekeningen belastingplichtigen, aangesloten leden, verantwoordingsstukken, werkstaten, facturen, enz.) te groot om alles aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Alles onderzoeken is niet alleen onbegonnen werk maar is ook vanuit economisch standpunt een erg inefficiënte werkwijze. Daarenboven staat de kwaliteit van de controle niet noodzakelijk in verhouding tot de hoeveelheid gecontroleerde verrichtingen. Vandaar dat een gemotiveerd oordeel vaak wordt gevormd na een volkomen controle waarbij gebruik wordt gemaakt van steekproeven.

Voor wie?

Deze opleiding richt zich tot eenieder (interne/externe auditors, inspecteurs, verificateurs, controllers …) die in het kader zijn/haar controle- of toezichtsopdracht in aanraking komt met grote gegevensbestanden die onderzocht moeten worden en/of waarvan men de betrouwbaarheid wil toetsen.

Remarks

Praktisch:

  • Wanneer? 5 en 14 oktober 2026 van 9u tot 16u. Er wordt een broodjeslunch voorzien.
  • Waar? Vakgroep Accountancy, Bedrijfsfinanciering en Fiscaliteit, Sint-Pietersplein 7, 9000 Gent.
  • Inschrijvingsgeld: 595
  • Ben je een bedrijf die meerdere personen inschrijft? Neem contact op met febacademy@ugent.be om een commerciële korting te ontvangen.

Inschrijven kan tot één week voor de desbetreffende opleiding.

Inschrijvingen kunnen uitsluitend via dit platform, tot uiterlijk één week voor de dag van de desbetreffende sessie worden geannuleerd. Daarna blijft bij annulering het volledige inschrijvingsgeld verschuldigd. Een verhinderde deelnemer kan zich steeds door een collega laten vervangen. De academie kan de opleiding steeds verplaatsen of annuleren wegens een beperkt aantal deelnemers.

More information