Panelgesprek: Artificiële intelligentie: raadsman, rechter, arbiter?
10.10.’23
10.10.’23
Wil je weten hoe je als jurist vandaag en morgen relevant blijft? Volg dan op dinsdag 10 oktober 2023 het symposium of één of meerdere van de panels georganiseerd door het Center for the Future of Dispute Resolution van de UGent.
Tijdens drie interactieve panels delen experts met verschillende achtergronden (zowel afkomstig uit het academische als uit het professionele veld) hun visie over drie grote thema’s: multidisciplinariteit, menselijkheid en robotisering. Deze thema’s overspannen het ruime veld van de conflictafhandeling, met inbegrip van de traditionele rechtbankprocedures, arbitrage en bemiddeling.
De opmars van artificiële intelligentie is niet te stuiten. Dat is in de juridische wereld niet anders. Maar kan AI bijdragen tot een betere geschillenoplossing? En hoe? Zijn er juridische bijzonderheden waarmee rekening moet worden gehouden? We bekijken deze vragen zowel vanuit het perspectief van de raadsman als de geschiloplosser, over alle vormen van geschillenoplossing heen.