Elastisch therapeutisch tapen bij kinderen (2)
Kinesitherapy
Kinesitherapy
Doel van deze cursus is de cursist kennis te laten nemen van het elastisch therapeutisch tapen naar de huidige inzichten en stand van de wetenschap.
De kennis wordt in deze cursus op een verantwoorde en overzichtelijke manier gepresenteerd met veel praktijk voorbeelden.
Inhoud
Tapen bij kinderen verloopt anders dan bij volwassenen. De cursisten zullen kennis nemen van de klassieke en nieuwe tapeapplicaties. Evidentie van de effecten van elastisch therapeutisch tape zal worden besproken. Bestaande en nieuwe hypothesen worden gepresenteerd en kritisch bekeken. De mogelijkheden en onmogelijkheden van het tapen van kinderen en in het bijzonder het jonge kind wordt besproken. Verschillende casussen worden getoond en besproken. Aan het einde van de cursus zullen de cursisten kennis hebben van de achtergrond, de applicaties en de evidentie. Zij zullen praktisch vaardig zijn in het bedenken en toepassen van specifieke tapeapplicaties. In de cursus wordt op elkaar geoefend met elastisch tape. Verwijderen van tape is onplezierig als een huid behaard is. Cursisten dienen vooraf hun huid vetvrij en haarvrij te maken. Het dragen van ´losse´ kleding wordt aanbevolen.
Deel I
Deel II Praktijk van de verschillende basistechnieken op extremiteiten bij orthopedische, neurologische- en post- traumatische klachten.
Deel III
Deel IV
Onze cursussen gaan standaard door van 09.00 tot 17.00 uur, tenzij anders vermeld.
Koffiepauzes, broodjesmaaltijd en cursusmateriaal zijn inbegrepen.
Betalen via kmo-portefeuille: 30% korting. IPVK - DV.O103194
Accreditatie: aangevraagd via Pro-Q-Kine
We use cookies to to give you the best possible user experience on our website. You can refuse the installation of cookies. By doing so some parts of this website will not work in an optimal way. Read more.